اخبار > استقبال استاد فرشچيان از پيشنهاد آيت‌الله جوادی آملی


  چاپ        ارسال به دوست

استقبال استاد فرشچيان از پيشنهاد آيت‌الله جوادی آملی

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بهمن نامور مطلق -معاون پژوهشي خانه هنرمندان ايران- در گفت‌وگويي نظر فرشچيان را درباره پيشنهاد آيت‌الله جوادي آملي جويا شد. فرشچيان در پاسخ ضمن استقبال از اين پيشنهاد، اظهار كرد: ان‌شاءالله اين کار را با کمال ميل انجام خواهم داد. البته سيمرغ از موضوعات بسيار پيچيده، به ويژه براي نقاشي، محسوب مي‌شود.
معاون پژوهشي خانه هنرمندان ايران نيز در اين‌باره ابراز عقيده كرد: گفت‌وگو ميان آيت‌الله جوادي آملي و استاد فرشچيان، گفت‌وگو ميان دو شخص يا حتي يک حکيم و يک هنرمند نيست؛ بلکه گفت‌وگو ميان دين و هنر و همچنين حکمت و هنر است.
نامور مطلق معتقد است: جامعه ما به چنين گفت‌وگوهايي نياز دارد. اميد است اين گفت‌وگو آغاز تعامل ميان علماي ديني و هنرمندان و دستيابي به درک متقابل و رفع برخي سوءتفاهم‌ها شود؛ زيرا به واقع، هنر و حکمت، به خصوص در فرهنگ شرقي و ايراني-اسلامي، داراي مباني و ريشه‌هاي مشترک هستند و دو گونه نگرش به يک حقيقت واحد تلقي مي‌شوند. در اين رابطه هر قدر گفت‌وگو بيشتر شود، مباني مشترک نيز بيشتر آشکار مي‌شود. به ويژه اينکه تعامل ميان حکمت و هنر به نوعي صيانت از هر يک از آنها در مقابل افراط و تفريط‌ها نيز محسوب مي‌شود.
مجيد سرسنگي -مديرعامل خانه هنرمندان ايران- هم در اين‌باره اعلام کرد: خانه هنرمندان ايران آمادگي آن را دارد تا بيش از پيش، شرايط تعامل ميان حکماي ديني و هنرمندان را فراهم آورد و اميدوار است با پيگيري اين طرح تا اجراي کامل آن، شاهد آفرينش و رونمايي از اثر استاد فرشچيان در آينده‌اي نه چندان دور در حضور آيت‌الله جوادي آملي باشيم.

 

 


١٤:٢٢ - 1391/12/21    /    شماره : ٣٥٣١    /    تعداد نمایش : ٧٥٤خروج