اخبار > رضايت فرشچيان از مراحل چاپ شاهنامه شاه‌طهماسب + تصاوير


  چاپ        ارسال به دوست

رضايت فرشچيان از مراحل چاپ شاهنامه شاه‌طهماسب + تصاوير

محمود فرشچيان از مراحل چاپ شاهنامه شاه‌طهماسب اظهار رضايت و خرسندي كرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، استاد «محمود فرشچيان» در گفت‌وگو با خبرنگار اين فرهنگستان، از مراحل چاپ شاهنامه شاه‌طهماسب و كيفيت آن ابراز خرسندي كرد و رضايت خود را از دست‌اندركاران چاپ اين اثر ارزشمند، اظهار داشت.

شاهنامه شاه‌طهماسب با مقدمه «علي معلم دامغاني» رئيس فرهنگستان‌هنر، «محمود فرشچيان» عضو پيوسته فرهنگستان‌هنر و مقدمه ديگري از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي چاپ خواهد شد.

اين كتاب در قطع سلطاني و با مشاركت فرهنگستان‌هنر، موزه هنرهای معاصر تهران و مساعدت بانك پاسارگاد به صورت 5رنگ و در 420 صفحه منتشر خواهد شد.

شاهنامه شاه‌طهماسب، حاوي تصاوير 116 نگاره، جلد، آستر بدرقه، سرلوح و ديگر تذهيب‌هاي موجود در موزه هنرهاي معاصر، 33 نگاره از موزه متروپليتن، 10 نگاره از مجموعه خليلي در لندن، 9 نگاره از بنياد آقاخان، 3 نگاره از موزه هنرهاي ‌اسلامي قطر و يک نگاره از موزه رضا عباسي تهران است كه بر هر نگاره شرحي به زبان فارسي و انگليسي نگاشته شده است و جزئيات برخي از نگاره‌ها در صفحاتي جداگانه آمده است.

شاهنامه شاه‌طهماسب نفيس‌ترين شاهنامه عصر صفوي با 258 مجلس نقاشي از افسانه‌ها، اساطير و داستان‌هاي شاهنامه است که به خط نستعليق درآمده است.

اين اثر ارزشمند، تا پايان آذرماه سال جاري، در اختيار علاقه‌مندن قرار‌ خواهد گرفت.

 

براي مشاهده تصاوير اين گزارش، اينجــــــــا كليك كنيد.


١٣:٥٧ - 1392/07/13    /    شماره : ٤٠٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٢٦خروج